O Zakładzie

Do roku 2013 Zakład Produkcji Mleczarskiej ZOTMiS działał wyłącznie na rynku przemysłu spożywczego zaopatrując w surowce krajowe zakłady produkcyjne, w tym cukiernicze.
W 2013 roku podpisano umowę o współpracy z Zakładem Analityki Żywności Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy co zaowocowało ramowymi pracami badawczymi nad wykorzystywaniem proszków mlecznych ze szczególnym uwzględnieniem serwatki w proszku oraz tworzeniem na jej bazie produktów żywności funkcjonalnej. Otworzona filia w Solcu Kujawskim pozwoliła na rozpoczęcie realizację nowych projektów, w tym projektu inwestycyjnego budowy nowoczesnej linii technologicznej, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Otworzone filie w Malborku i w Kwidzynie mają za zadanie skrócić drogi transportowe, poprzez przybliżenie Zakładu do części odbiorców i dostawców.

W chwili obecnej nadrzędnym celem działalności Zakładu jest produkcja mlecznych mieszanek proszkowych, w tym z dodatkami podnoszącymi ich wartość prozdrowotną.

Produkty powstałe w Zakładzie są wolne od wszelkich substancji konserwujących oraz sztucznych dodatków.
Plany na przyszłość zakładają wykorzystywanie wyłącznie tych surowców, które będą pochodzić z certyfikowanych upraw ekologicznych.

ZOTMiS Solec Kujawski